EST | ENG | RUS

Kevadised teetööd Peetri ja Kalmistu tänavatel toovad kaasa nii ajutisi kui ka alalisi liikluskorralduslikke muudatusi.

Mida ehitatakse?
Rae tänavalt alla Kalmistu tänavale ja edasi mööda Peetri tänavat ning vastupidi liigub kogu Paldiski Põhjasadamaga seotud transpordivoog. Marsruut on järskude kurvidega ning eriti talvisel ajal ebamugava tõusuga Kalmistu ja Rae tänavate ristmikul. Ka jalakäijatel pole Kalmistu tänava poolt rongijaama suundudes kuskil mujal liikuda, kui rasketranspordiga valgustamata sõiduteed jagades. See kõik kokku kujundab piirkonnas küllalt ohtliku liiklusolukorra.
Uus lahendus tagab jalakäijatele ohutu liiklemise eraldatud kõnniteedel. Üks osa kergliiklusteede süsteemist on tänaseks valminud ja ühendab raudteejaama Rae tänavaga. Käesolevate ehitustöödega rajatakse kõnnitee raudteejaamast kalmistuni. Viimane etapp on Rae tänavaga paralleelselt kulgev valgustatud kergliiklustee lõik kuni Scoutspataljoni väravateni. Uus lahendus muudab rasketranspordi liikumise võimalikult ühtlaseks ja teistele liiklejatele nähtavaks. Peetri tänav ühendatakse otse Rae tänavaga ning Kalmistu tänav viibki tulevikus ainult kalmistule. Peatee suund tänases Rae ja Kalmistu tänavate ristmikus jääb samaks – endiselt tuleb anda teed Rae tänavalt sadama suunas ja vastupidi liikujatele.

Liikumise ümbersuunamine ehitustööde ajal
Seoses eespool kirjeldatud ehitustöödega tuleb liiklus Kalmistu ja osaliselt Peetri tänavatel ajutiselt sulgeda. See toob kaasa hulgaliselt erinevate liiklejate ümbersuunamist. Ehitustööd kestavad kuni 31. maini.

VAATA SKEEMI

Transport sadamasse ja sealt välja ehitustööde ajal.
Kõige häirivam saab olema tõenäoliselt sadamaga seonduva transpordi ajutine ümbersuunamine. Sadamasse sisenev transport suunatakse läbi Lääne ja Kivi tänavate, kusjuures Kivi tänav muudetakse ajutisel ühesuunaliseks ning keelatakse parkimine ja peatumine. Sadamast väljuv transport suunatakse läbi Peetri, Sadama ja Leetse tee linnast välja.

Ühistranspordi marsruut Paldiski linnas ehitustööde ajal.
Bussiliiklus suunatakse läbi Lääne ja Tööstuse tänavate Rae tänavale ja sealt edasi mööda harjumuspärast marsruuti lõpp-peatusesse Sadama tänaval. Linnast välja suundub buss keerates Peetri tänavalt Pakri tänavale ja sealt Rae, Tööstuse ja Lääne tänavat mööda Paldiski maanteele. See tähendab, et bussipeatused Peetri tänaval (Kivi tänava ristmikul ja raudteejaamas) ei ole sel ajaperioodil kasutusel.

Jalakäijate liiklemine ehitustööde ajal.
Jalakäijatel palume ehituse ajal ehitusplatsi vahetusse lähedusse sattuda nii harva kui võimalik. Suunal kesklinn – Scoutspataljon liikumiseks palume kasutada Lääne tänava äärset kõnniteed. Raudteejaamast linna suundumisel jälgida suunavaid viitasid.

Juurdepääs Paldiski Kalmistule
Ehituse ajal Kalmistu tänava kaudu kalmistule ei pääse. Selle asemel rajatakse Rae tänavalt otse ajutine juurdepääs. Tegemist ei ole mugava juurdepääsuga, kuid see on sisuliselt ainus reaalne võimalus. Ehitustööde lõppedes ajutine juurdepääs likvideeritakse ning ametlik taasavatakse.

VAATA SKEEMI

Ürituste kalender

E T K N R L P
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...